sobota, 22 września 2012

5 kroków do lepszego jutra.
Dzisiaj chciałem przedstawić  5 niezwykle ważnych punktów których warto przestrzegać aby polepszyć swoje finanse a w konsekwencji przybliżyć się do finansowego sukcesu.
Oto one:


    1.Stwórz fundusz bezpieczeństwa.

Ciężko będzie nam skupić się na długotrwałym myśleniu o finansach jeśli nasz finansowy byt może być w każdej chwili zagrożony niespodziewanymi wydatkami. Zawsze warto mieć gotówkę, żeby stawić im czoła. To właśnie dzięki niemu uda nam się uniknąć wysoko oprocentowanych kredytów lub wyjścia z dobrej inwestycji przed czasem.


2   2. Zacznij zdobywać niezbędną wiedzę.

Nie można inwestować w coś o czym nie mamy zielonego pojęcia, takie zachowanie doprowadzi prędzej czy później do naszej finansowej katastrofy.  Staraj się uzupełniać swoją wiedzę czytając np. blogi finansowe lub fachową prasę.

3  3.  Pozbądź się złego długu.

Jest to jeden z twoich najgroźniejszych wrogów. Nigdy nie będziemy w stanie osiągnąć finansowego sukcesu finansując nasze zachcianki długiem. Pamiętaj o zasadzie, że jeżeli coś nie ma szans na wzrost wartości, a nie mamy na to gotówki to nas po prostu na to nie stać!

4  4.  Stwórz domowy budżet.

Będziesz w nim kontrolował swoje wydatki. Bez niego ciężko będzie ci połapać się w swojej prawdziwej sytuacji finansowej. Dzięki nim dowiesz na jakie niepotrzebne wydatki uciekają twoje pieniądze.

5  5.  Inwestuj długoterminowo.

Staraj się nie wychodzić z danej inwestycji gdy zaczyna nieco tracić a wszystkie dane wskazują na to że długim  horyzoncie inwestycja zacznie przynosić zyski. Bądź cierpliwy!
1 komentarz:

  1. Zdecydowanie zgadzam się z każdym punktem, jestem tego samego zdania, cierpliwość to nasz największy atut :)
    Jeśli byłbyś zainteresowany zapraszam do wymiany linkami :)

    OdpowiedzUsuń