sobota, 6 października 2012

Pieniądze rozwiążą wszystkie twoje problemy?Zastanawialiście się kiedyś, jak często uciekasz od problemów dnia codziennego w marzenia o tym, co byście zrobili z wygraną w Lotto? Trafnie skreślona szóstka i od jutra rzucasz pracę. Wsiadasz w samolot i lecisz na Karaiby. Kupujesz Ferrari, budujesz wielki dom.

Jeśli miewasz takie myśli – nie jesteś sam. Tyle tylko, że kiedy stoisz w kolejce po kolejny kupon, a potem tkwisz przed telewizorem tylko po to, żeby przeżyć kolejne rozczarowanie, prawdziwi zwycięzcy w prawdziwym świecie po prostu zajmują się zarobieniem tego miliona lub od razu kilku.
Ze wszystkich szkodliwych przekonań na temat pieniędzy to jest chyba najgorsze.  Nie tylko dlatego, że szanse są tak śmiesznie niskie – jak 1 do 14 milionów – ale również dlatego, że jak pokazują przeprowadzone badania, wygrana dużej sumy pieniędzy praktycznie niczego nie zmienia na pozytywne w naszym życiu, a często jeszcze pogarsza. Zaledwie rok po wygranej poziom szczęścia zwycięzców wraca dokładnie do tego samego poziomu, jaki mieli przed wygraną. W dodatku wielu z nich nie ma już pieniędzy, zgodnie z przysłowiem ‘łatwo przyszło, łatwo poszło’. Znajdują i tacy „mistrzowie” którzy popadają w długi…
Autentycznie szczęśliwi bywają natomiast ci, którzy sami zapracowali na swój finansowy sukces. Możesz więc czekać aż uśmiechnie się do ciebie szczęście, ale w tym czasie być może ominie cię wiele wspaniałych emocji związanych osiąganiem celów. Szansa na wygraną w Lotto to mniej więcej 1 do 14 milionów. Szansa, że osiągniesz finansowy sukces na własną rękę jest bez porównania większa. Więc warto wziąć przyszłość w swoje ręce a nie czekać. 

3 komentarze:

  1. Ważniejsza jest droga niż sam cel?
    Tak samo jakby pominąć jakiś ważny etap w dojściu do niego, tak samo od razu dostać wygraną w lotto. Widzimy tylko wierzchołek góry lodowej, a nie kolosa zanurzonego w wodzie, który ten wierzchołek ponad nią wyniósł.I potem efekty są opłakane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie Krecik, ująłeś tę całą prawdę w 3 krótkich zdaniach.

    OdpowiedzUsuń