piątek, 28 września 2012

Co powiedziałby o tobie twój portfel?Czy przyglądałeś się kiedyś swojemu portfelowi? Pewnie nie. Kiedy za coś płacisz – wiadomo, z kieszeni do ręki, kto by tam miał czas się przyglądać. A warto, bo to, jak wygląda nasz portfel dobrze pokazuje, jak podchodzimy do pieniędzy.


Czy Twój portfel jest  nowy i elegancki, czy zniszczony lub, a może podarty? Czy jest zbyt mały i ledwo się dopina, czy na tyle duży, że wszystko swobodnie się w nim mieści? Czy wygląda, jak portfel bizneswoman, czy raczej artystki, a może lepiej pasowałby do znacznie młodszej osoby ? A może jest kopią markowego portfela, bo metka to przecież podstawa?

Czy banknoty w nim są porządnie wyprostowane, czy pogniecione, wciśnięte na siłę i pomieszane z rachunkami, notatkami i starymi listami na zakupy? Czy wszystkie ułożone są w jedną stronę, od najwyższego do najniższego nominału? Ile masz w portfelu niepotrzebnych rzeczy?
Czy Twój portfel pęka w szwach od ilości monet, czy raczej jest ich niewiele? A może ciągle trzymasz w nim obcą walutę, pozostałą tam po zeszłorocznych wakacjach?

Ile masz w nim kart: jedną kredytową i jedną debetową? Czy może pełen zestaw – wszystkie możliwe karty kredytowe i sklepowe? Czy często zdarza ci się przy płaceniu żonglować kartami, bo nie masz pojęcia, ile masz na nich pieniędzy?

Czy w portfelu znajdują się również podstawowe  informacje na twój temat, np. twoje dane, na wypadek, gdybyś go zgubił (czy wiesz, że zdjęcie dziecka zwiększa szanse na zwrot portfela)? Czy trzymasz numery PIN razem z kartami (jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie!)?

Przyjrzyj się swojemu portfelowi. Zrobienie w nim porządku lub kupno nowego może być pierwszym krokiem na drodze do uporządkowania twoich finansów.

1 komentarz:

  1. Nie posiadam portwela...pieniadze nosze w kieszeniach...

    OdpowiedzUsuń